یو پی اس پر توان

یو پی اس کم توان

یو پی اس چیست؟

این تجهیز الکترونیکی جریان برق مورد نیاز وسایل برقی مصرف کننده را در زمان قطع برق تامین می نماید و در همین راستا پس از برقراری مجدد جریان برق شهری، این سیستم برق اضطراری وظیفه تنظیم و ثابت نگه داشتن برق شبکه را بر عهده دارد. همچنین در تجهیزات حساس مصرف کننده مانع از نفوذ نویز و اختلالات می گردد. یو پی اس ها به دو دسته تقسیم میشوند: صنعتی (پرتوان) و خانگی (کم توان).

یو پی اس صنعتی

UPS صنعتی یکی از انواع منابع تغذیه برق بدون وقفه است که بیشتر در حوزه های صنعتی و تولیدی استفاده می شود. طراحی UPS صنعتی اکثرا با ولتاژ برق سه فاز انجام می شود و ظرفیت پشتیبانی بالایی هم دارد. یو پی اس صنعتی یکی از انواع پرکاربرد منابع برق پشتیبان است که معمولا به صورت سفارشی، طراحی و اجرا می شوند. یو پی اس صنعتی کاملا منعطف و قابل تنظیم است و برای نصب بین منبع تغذیه، بای پس و منبع بحرانی تنظیم شده است. دقیقا جایی که اینورتر ولتاژ AC کنترل شده را تحویل می دهد و فرکانس روی حالت بارگذاری و یکسو کننده تنظیم می شود.

یو پی اس خانگی

یو پی اس خانگی از جمله تجهیزات برق صنعتی و دستگاه ذخیره برق شهری برای مصارف خانگی و اداری است که در انواع مختلف آنلاین، آفلاین و لاین اینتراکتیو در بازار های صنعتی عرضه می شود. یو پی اس خانگی یا اداری از انواع معمول دستگاه های ذخیره برق است که می توان از آن در منازل، ادارات و محیط های کاری با ابعاد کوچک و متوسط، استفاده کرد.